| pelivanvasil a întrebat:

Cum pot deveni un footbalist. Chiar vreau sa devin ce sa fac dar fara antrenor si cat minute sa alerg si sa ridic greutati

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Footbalist devii simplu: te duci la un club sportiv din oras care stii ca lanseaza viitori jucatori in echipele mari ale Romaniei si te tii de treaba (antrenamente), antrenorul te va remarca si cand va simti ca esti pregatit te va trimite la urmatoarea echipa si la urmatoarea si la urmatoarea pana ajungi sa te remarce o persoana mai importanta iar apoi te va trage el cu ajutorul antrenorului.
Ideea este sa te tii de club, sa-ti faci legitimatie de jucator si sa te remarci cat mai mult prin faze pe teren, daca iti doresti cu adevarat demonstreaza ca esti cel mai bun din echipa ta pe postul pe care ai fost pus.

Evolutia ta din echipa in echipa tine strict de tine, poti ajunge la o echipa mare si la 18-19 ani, totul tine de cum te misti pe teren si cat de serios esti.

Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fotbalist poți fi dacă activezi la un club de fotbal!
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Dacă nu intri într-un club de fotbal ( unde în mod obligatoriu există şi antrenor) nu vei ajunge niciodată fotbalist.

| CataC a răspuns:

Fotbalul este un joc de echipa, pe langa tehnica individuala si rezistenta la efort trebuie' sa te poti integra intr-un colectiv de jucator si sa faci si joc cu mingea, pregatire tactica, etc.

| Weider a răspuns:

Fara antrenor nu reusesti. Pentru a deveni mai bun, ai nevoie de unul bun care stie sa te antreneze bine si sa-ti explice ce trebuie sa faci, sa te corecteze din greselile pe care le faci pe parcurs. Singur nu poti reusi.

| whattt a răspuns:

Fara antrenor nu reusesti dar inscriete undeva la o scoala pentru inceput si poti evolua

| whattt a răspuns:

Alearga tota ziua

| DinamoPCH a răspuns:

Eu nu am mai auzit de fotbalist fara antrenor. familia mea este una din fotbalistibig grin mai intai inscrie-te la o academie, gaseste un impresar si asteapta sa promovezi