| EmilTraian95 a întrebat:

Cum pot sa ajung sa lucrez ca revizor pentru Facebook Instagram sau alta platforma online (tipul acela de persoana care verifica daca clipul incalca vreo regula si sterge postarea sau clipul)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă un job intermediar: ceva similar aici pe TPU, vezi dacă te primesc gazdele, au nevoie de imaginație!

| Ineys a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca o platforma precum Facebook ( care detine Instagram de asemenea ) are un astfel de sistem ce functioneaza cum il descrii tu. E totul bazat pe inteligenta artificiala, sunt programe care verifica videoclipurile si tot ce misca. Nu cred ca au nevoie de asa ceva.

| Wr3nch a răspuns (pentru Ineys):

Din pacate AI-ul inca nu e asa de avansat si mii de oameni lucreaza ca moderatori de content pentru Facebook. Unii fac si sindromul stresului post traumatic pentru ca is obligati sa vada content foarte bizar sau ilegal din cauza slujbei.

| cfrtobias a răspuns:

Tu crezi ca asta ai face toata ziua? eu unul nu cred