| mamarutza_3195 a întrebat:

Cum pot sa devin actrita?

9 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Cursuri de actorie, facultate de actorie sau... poti sa mergi pe metoda care e acum la moda: "rezolvi" vreun regizor.

| Petronela a răspuns:

Cursuri de actorie, trebuie sa ai talent, curaj etc

| smaranditza a răspuns:

Cultura generala cat cuprinde, apoi orice fac. de actorie din tara.succes.
a! am uitat ceva, scuze :talent; cu asta te nasti, il ai sau nu il ai; asta nu se invata nicaieri!

| Vogelspinne a răspuns:

Pai trebuie sa arati bine si sa faci niste cursuri de actorie big grin.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai talent ca sa devii actrita + mult curaj. oricum intrebarea e de copil mic

| Carlaaa a răspuns:

Facand niste cursuri, eventual daca nu ai terminat scoala generala te poti duce la liceul de muzica si actorie,, Dinu Lipatti " din Bucuresti sau din ce oras esti tu [ daca exista ]. Sa participi la diverse concursuri de teatru extrascolare sau chiar organizate de scoala ta.
Multa bafta. [P. S. : In actorie 5 % este talent, iar 95% este munca ]

| OnStreet a răspuns:

Catia ani?

| danyfzr78 a răspuns:

Tc! raspuns dat subiect inchis rolling on the floor

| adinatudoran20 a răspuns:

Pai.poti deveni actrita prin a incepe sa faci anumite mimici ale fetei, sa plangi la comanda si sa intri in pielea personajului (indiferent de rol)Daca vrei sa devi actrita trebuie sa fi buna la actorie, degeaba incerci sa fi buna daca nu esti. Funda? :*