| Myruna_1378 a întrebat:

Cum pot sa devin o actrita la numai 12 ani?

Răspuns Câştigător
| potzo a răspuns:

Inscrie-te la o agentie de casting si ai toate sansele;
Faza cu pilele e o conceptie comunista - daca vrei sa faci un film sau o reclama nu vrei sa il compromiti facand nepotisme sau luand spaga ca sa bagi un antitalent in proiectul in care pui suflet...
Din ce am vazut pe net twist media casting sunt cei mai titrati - lucreaza si cu actori su cu oameni ce nu au studii in actorie www.twistmedia.ro

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai talent si esti remarcata ai sanse.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu poţi.
Învaţă şi când eşti mare înderaptă'te spre actorie dacă asta vrei să faci

Răspuns utilizator avertizat
| DianaLostInDreams a răspuns:

Mergi la casting si daca ai talent te vor primi. Dar in tot acest timp trebuie sa te pregatesti mult ca sa progresezi.

| Barbuin a răspuns:

Faci asa: dai drumul la tv, dar lasi doar sonorul, inchizi imaginea si te uiti la radio, dar fara sonorul radioului.
Te filmezi facand asta si te pui pe You tube.Succes.

| radu75 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar cel putin la noi in romania, nu poti juca in filme, videoclipuri, reclame sau telenovele, decat daca ai pile, daca esti ruda vreunui scenarist, patron de televiziune, ruda unei vedete deja consacrate s. a. m. d. e adevarat cam 1% din toti care vor asta sunt intr-adevar talentati(a mai zis cineva aici)

| adi4ever a răspuns:

De care actrita, porno?

| valThina a răspuns:

Intai termina un liceu cu acest profil si o facultate si apoi poti deveni o actrita tongue

| Boo a răspuns:

Participi la un casting si daca ai talent reusestihappy

| simona_6231 a răspuns:

Cand vezi undeva un anunt ca se cauta tinere talente la tv, radio, pune mana si prezinta-te la castingurihappy

| emanuelf a răspuns:

Intreaba o agentie de casting.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa te remarci in teatru, dupa aceea daca ai talent poti deveni actor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu talent si ACORDUL parintilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing In Romania majoritatea copiilor vor sa ajunga in moda, cinema si muzica. Suntem o tara de artisti... insa cati au si talent? 1% dintre ei, pentru ca adevaratele valori stau in spatele cortinei.
Acum sa fim sinceri, crezi ca actoria e o dorinta? E ca si cum te duci sa dai cu sapa? In primul rand daca nu ai darul de la Dumnezeu, devotamentul, pasiunea si increderea nu vei reusi niciodata, oricat ai munci. E o arta, iar asta nu o poate face oricine, cu astfel de dorinte: Vreau sa fiu actrita! Bun, ca sa participi la un casting mai intai trebuie sa ai niste recomandari, sa ai o profesoara care te-a pregatit, ca altfel nu sta nimeni sa te asculte sau sa te vada, timpul inseamna foarte multi bani in cinema. Mai intai stai pe banca, priveste profesionistii, participa la niste cursuri de actorie, iar apoi sa te gandesti la o cariera in teatru sau cinema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prin munca, seriozirtate, talent, ambitie, bani multi, sustinerea parintilor, niste studi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau de ceva timp. dar este inutil.Romania este o tara nu prea apreciata. Daca vrei sa ajungi o actrita ca Angelina Jolie du-te si studiaza actoria in Anglia, Franta sau America.Aici...niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebunarolling on the floor))mymy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, inscrie-te la niste cursuri de cinemateca si mai cauta informatii pe Internet.