| virtuallove a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase la liceu in alt oras? Eu stau intr-un oras mic si vreau la un liceu mai bun. A spus ca nu ma lasa pentru ca nu are incredere un mine. Ce sa fac?crying. Dau >fundita:

Răspuns Câştigător
| rvr a răspuns:

Eu ii spun mama cred ca este timpul sa ai incredere in mine pentru sunt deja mare si trebuie sa ma descurc eu doresc sa ma duck la un liceu mai bun in alt oras pentru ca sa imi crez un vitor mai bun si de care voi sa fiti mandri va rog lasati-ma sa va demostrez ca puteti avea incredere in mine.happy succes funda? mss pup

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca ai un liceu in orasul tau, ramai langa parinti.In micile orase se face adesea mai multa carte.Intretinerea unui copil la scoala intr-o alta localitate este foarte costisitoare.

| Xonia a răspuns:

Pai comportate frumos, ajut-o pe acasa, faci ce vrea ea
De ce nu are incredere in tine?

| BlueEyes a răspuns:

Presupun ca tu vrei sa te muti in alt oras, sa stai cu chirie, nu? Mama ta normal ca nu te-ar lasa sa stai departe de ea, dar incearca sa ii explici ca tu chiar vrei sa inveti, vrei sa ajungi cineva si ai mai multe sanse intr-un oras mai mare. Spune-i sa vina sa te viziteze des si ca o sa vorbiti zilnic la telefon, ca o sa fi cuminte si o sa ai grija de tine. Ea doar isi face griji, atat! Spune-i ca nu o sa regrete, ca tu asta iti doresti cel mai mult! Daca pana la urma te lasa, ai grija ca macar in primul an sa inveti si sa iei note bune, sa nu o faci sa se razgandeasca! Eu iti urez succes! Te pup

| Fvn a răspuns:

Oookay...
1. Pune ideea asta la o parte. Asteapta pana la facultate[o sa poti sa o faci in ce oras vrei tu].
2.Adica,bine,vara este super, vremea e frumoasa poti sa bati drumu' pana acolo, dar gandeste-te cand o veni iarna, ce te faci?
3.Asculto pe mamica ta, stie ea ce zicewinking
Daca vrei, iti dau 100 de motive sa nu faci liceul in alt oras

| virtuallove explică:

Nu cu chirie...in internat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are motive sa nu aiba incredere in tine?hee hee

| Lolittaa a răspuns:

Nu are niciun sens sa te rogi de ea pentru ac deja esti intr-un oras si poti face oriunde liceul nu conteaza locul nimeni nu o sa te intrebe unde ai facut liceul cerde-ma asta 1 si 2 la mana nu are de ce sa cheltuiasca bani cu tine sa stai cu chirie prin alt oras din moment ce deja esti intr-un oras crede-ma mai bine ramai in orasul tau pentru ca fara sa iti dai seama dar stand singura intr-un oras mai mare o sa inceapa anturajele etc...si nici tu nu o sa-ti dai seama ce repede te poti schimba nu cred ca mama ta va accepta asta indiferent de ce ai zice

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

Pai... ia-o frumos de manuta si aseazate cu ea si spune-i:" mama eu de iubesc si din astea si dupa aia continui cu: orice parinte isi doreste ca copilul sa sa devina cineva in viata.si nu poti face asta cu un liceu slab. tu tiai dori sa deviu cineva, sa am bani si din astea sau sa fiu amturatoare de scara? vrei sa ma lasi te rog sa merg la un liceu mai bun, in alt oras.iti promit ca poti avea incredere in mine!". cu o prietena a reusit.succes:*... ceva funditabatting eyelashes?

| crazyd33a_8320 a răspuns:

Recastiga-i increderea! Cum?

Demonstreaza-i cu poti mai mult prin faptewinking

Succes/1