| radux3 a întrebat:

Daca ai fost membru de partid politic mai poti sa ajungi procuror sau judecator? Spun asta pentru ca sunt membru de partid si sunt student la Fac de Drept, iar dupa absolvire voi da admitere la INM.
Deci? se poate? multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, doar ca inainte de a da examenul pentru a intra la INM trebuie sa renunti la partid. Numai bine!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Cred ca este bine sa iei examenul la inm si pe urma poti renunta la partid si asa cred ca nu ai nici un avantaj de pe urma lui. Examenul este mult mai greu si e cam greu de luat, multa bafta