| SingleForOne a întrebat:

Oricine poate deveni un membru de partid politic?
Ce face, de fapt, un nou membru?
Sunt plătiți ca un angajat salariat?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Oricine poate deveni membru al unui partid cu condiția sa accepți statutul partidului, sa plătești cotizație lunar, sa sponsorizezi activitățile lor, campaniile electorale, sa te implici in activitățile lor etc. De primit nu cred ca primești ceva decât funcții in cazul in care ești "descurcăreț".

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricine cotizeaza poate intra in partid

| sierra1 a răspuns:

" un nou membru? Sunt plătiți " - dimpotrivă dă el bani partidului

ce face? tipic, lipește afișe!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt plătiți ca un angajat salariat? Nu, tu plătești cotizație.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hă, hă! Ce bună a fost asta! Am fi toți în cîte un partid dacă s-ar primi salariu, nu crezi? Partidul e ca un fan club, mai degrabă - dai bani, nu primești...

| Frank51 a răspuns:

Un membru de partid politic are si alte functii in administratia locala, deci este remunerat de acolo. Practic partidul politic iti face doar un fel de promovare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot face parte persoanele care au drept de vot cu exceptiile prevazute de lege (magistrati, judecstori ccr etc)