| iulian99999 a întrebat:

Dacă am media 7 pe al doilea semestru in clasa a 9a și pe primul 9, in clasa 10a : 9 pe primul și 10 pe al doilea, clasa a 11a: 9 pe primul și 9 pe al doilea și in clasa 12a am avut 10 și 10. Eu vreau sa dau la Subofițeri la jandarmi nota 7 la purtare este un impediment, aici este ceva mai delicat pentru ca nici in ziua de azi nu știu de ce am avut aceasta nota la purtare.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conditia de medie la purtare, de cel putin 9, se refera la media generala la purtare a anilor de liceu, nu la o medie semestriala sau anuala la purtare.
Cu mediile semestriale aratate vei avea media generala de 9, 12, astfel ca indeplinesti conditia.

| iulian99999 explică (pentru Ioandelasal):

Din răspunsul dat sa înțeleg ca toți anii și toate mediile se aduna și se împart și rezultatul care este, aflu dacă sunt sau nu admis la purtare adică cu 9, 12. Dacă am înțeles bine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru iulian99999):

Asa este.