| cartoafeprajite a întrebat:

Dacă am scolioză cu foarte puține grade, mai pot să mă inrolez in armată?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca poti sa stai in pozitia de drepti, de ce nuwinking
nu vad a fi asta o problema
insa atentie la inrolare! nu iti fac eu urecheala aici, dar fii atent ca ei ne vor inrolati cu un motiv...de asta iti dau salariu 3000-3500 pe luna si o prima de 15.000 de lei la urma, adica dupa efectuarea celor 4 luni!
in rest, sa fii sanatos soldat si sunt mandru de tine!

| 1234568807 a răspuns (pentru Simpatic):

Unde iti da salariu 15.000 de lei? unde ai auzit asta?

| 1234568807 a răspuns (pentru Simpatic):

Salariu asta cu siguranta nu il are soldatu cu functie mica

| Simpatic a răspuns (pentru 1234568807):

Stii sa citesti? sau citesti printre randuri ca dexterii care tocesc dar nu inteleg ce citesc, sa ma scuzi ca mi-am permis sa scriu prostiiwinking, ma citez "de asta iti da salariu si prima de 15.000 de lei la urma!" trebuie sa explic? iti dau salariu si 15.000 de lei "prima" la urma
banuiesc sa salariul este asa cum s-a vehiculat adica 3000-3500 de lei pe luna, sunt cam multe "beneficii" pentru cineva care este inrolat si nu soldat cu acte
deci salariu 3000/3500 pe luna si la sfarsitul celor 4 luni de instructie primesti un bonus de 15.000 de lei

| 1234568807 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu stiu sa citesc, insa probabil nu sti tu sa te exprimi, prima oara ai zis'' iti da salariu si prima de 15.000 de lei'', iar acum imi calculezi lunile la care iese in total salariul asta

| 1234568807 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu era mai bine sa spui salariu lunar decat sa calculezi aiurea niste luni? asa si eu daca imi calculez salariu pe o luna ajung in 6 luni la o suma enorma, insa poti sa stai atatea luni fara sa nu cheltui niciun ban?

| ioana748 a răspuns:

Da, va puteți inrola.
Mai ales la nevoia pe care o au în momentul acesta.

| 1234568807 a răspuns (pentru ioana748):

Au nevoie de carne de tun la rusi, rusii au zis de la inceput ca nu vor conflict cu nato, insa nato se baga ca musca in fundu calului

| ioana748 a răspuns (pentru 1234568807):

De acord cu dumneavoastră.
Ne puteam limita la azil politic, dacă aveau nevoie si cam atât.

| 1234568807 a răspuns (pentru ioana748):

Daca doamne fereste v-a incepe un razboi doar nato e de vina

| ioana748 a răspuns (pentru 1234568807):

Da,asa este.
Sa speram ca nu începe totuși.

| 1234568807 a răspuns:

Probabil ca da

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Proba sportiva ar putea fi o problema. Inaintea ei ar mai fi evaluarea medicală, facuta dupa ureche - la incadrari directe in MAI si MApN.
Asta-i adevarul. Pentru scolioza poti face gimnastica medicală. Sunt centre bune care fac asta, cel putin in capitala.