| Robertdaumagie a întrebat:

Daca as vrea sa devin actor si imi doresc de ceva ani, am varsta de 14 ani fac 15 anul acesta si as dori sa stiu ce liceu ar trebui sa fac dar nu ii dau de cap facultatea o pot face in Romania si sa ma duc in America sau sa o fac acolo? Mi-ar fi cam greu acolo dar nu este imposibil.

Răspuns Câştigător
| al0o0o0 a răspuns:

Poti sa te duci la un liceu de arte, dar si la unul „normal".
Cred ca cel mai bine ar fi sa faci facultatea in afara, mai ales vorbind de o facutate ca asta. Daca ai posibilitatea sa pleci, fa-o.
Imi place foarte mult optimismul tau si cred cu tarie ca o sa reusesti ce iti propui. Succes in continuare!

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vise,vise stai sa vezi daca pe la 18 ani o sa mai ai acelasi idealuri, multi ne-ma dorit chestii mari cand eram mici, nu te arunca prea sus sa devii deja actor in SUA, incepe sa fii aici actor si daca ai talentul si sansa poate o sa ajungi si atat de departe.
Deocamdata nu ai invatat sa te bati dar tu vrei sa urci in ring cu profesionisti, ca o metafora, totul se face treptat, gradual.

| Robertdaumagie explică (pentru Simpatic):

Bro imi dau seama, dar asta vreau sa fac asta imi place mie cu greu si cu multa munca voi reusi voi studia si sper ca intr-un final sa dea roade. iti multumesc de sfat!

| Simpatic a răspuns (pentru Robertdaumagie):

Npc, mult succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este imposibil, dar aproape imposibil să ajungi la actorie la facultate acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum cu pandemia asta stai aici lasă America, acolo se moare mai ceva ca in Romania. Nu este deloc de mers nici in America nici in Anglia două țări lovite crunt de Covid.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Specializarea 'Arta actorului' / orice alt profil care ti-ar placea si la care ai lua note mari in liceu. Poti face facultatea in Romania, insa e mai bine sa o faci direct in USA, e mai simplu sa iei viza (bine, depinde ce se mai intampla cu pandemia, insa mai sunt cativa ani pana atunci). Problema este ca pentru admiterea la facultatile din USA iti trebuie note mari in liceu (acel GPA al lor, e destul de important) si activitati extracuriculare. Succes in ceea ce vrei sa faci!