| elektrix a întrebat:

Ce sanse am sa devin actor daca ma duc la liceul de arta Buzau? Apropo am o problema nu stiu ce sa aleg intre un liceu normal cum e Eminescu sau Liceul de Arta? Si la chestia cu actoria nu vreau sa devin actor in romania ci in America as vrea la Hollywood

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Nu sunt din Buzau dar intamplator vroiam sa dau la actorie.iti dau un sfat, daca vrei sa devy actor incearca in strainatate nu in Romania, aici indiferent cat talent ai avea, poti sa fy cel mai bun. daca n-ai pile nu ajungi nicaieri! Asa este procedeul la noi.In schimb nu te axa doar pe actorie, nu vreau sa te descurajez dar repet in Romania nu faci nimic iar pentru a ajunge afara este nevoie de mult de munca si nu numai, dar daca ai un sprijin de ce nu? Nu stiu ce situatie ai ca sa-ti spun ceva concret insa ceea ce pot sa-ti sugerez este sa analizezi bine situatia, la noi este mai greu sa faci ca un vis sa devina realitate, cei care au talent nu sunt apreciati doar pentru ca nu au pile si cunostinte in domeniusad

12 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

La orice liceu ai da, sansele de a deveni actor la Hollywood sunt ft mici. Toata lumea viseaza sa devina actor la Hollywood, mai ales cei care se duc si la Liceul de Arte la actorie. Dar daca toti cei care s-ar duce in toata lumea asta la licee/facultati de actorie ar ajunge staruri de cinema, ar fi lumea mult prea plina de actori. Depinde si de talent, dar eu sincer nu cred ca ai sanse prea mari. Eu zic sa te duci la un liceu normal si daca vrei sa faci actorie in timpul liber, pentru ca probabil la un moment dat vei renunta la ideea de vedeta la Hollywood. Si vei da la o facultate de drept, economie etc. Iar daca vei da la o actorie, in cel mai bun caz ai ajunge actor in tara, desi si pentru asta iti trebuie pile. Deci cel mai probabil daca ceea ce vei face va avea legatura cu actoria, vei fi actor la opera(vei juca in piese de teatru) sau ceva gen.

| arysa a răspuns:

Daca ai inclinatii du-te la Liceul de arta. sau incearca la Palatul Copiilor se fac inscrieri in septembrie, acolo se fac multe activitati interesante, spectacole,; ai putea invata cate ceva despre teatru. In caz ca vrei informatii despre Eminescu da-mi un mesaj privat, caci invat acolo.

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Heeyyyy...ai dat in aate la teatru?

| bitzu1998m2 a răspuns:

Salut,pentru inceput trebuie sa dai probe la un casting din America daca vrei sa devii actor in America Hollywood, asa au ajuns staruri Zendaya Coleman, Selena Gomez etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, si eu vreau sa devin actor.sau mai bine zis am sa devin! trebuie sa iti ti moralul ridicat 99% pozitiv si doar 1 la % sa te gandesti ca nu va fi chiar floare la ureche dar daca iti doresti din tot inadinsul.cineva acolo sus te va rasplati.sincer sa fiu da cam ase ee in Romania nu ai sanse prea stralucite cu astama confrunt si eu dar.incerca sa accepti orcine sansa orce oportunitate dea intrea in lumea shobizzului de explemu.multe modele.au ajuns actor deoarece prezentau moda si lumea ia descopoerit...incearca sa faci orce-ti trece prin cap sas canti sa dansezi.si vezi la ce esti bun ca nu toate aceste lucruri sunt foarte diferite cand vine vorba de 'vreau sama descpore cineva'as fi cam nesimtit sa-ti pun ca nu ai sanse cam mari. dar ma aflu in aceias situatie si nu stiu daca pentru mine ar conta dar nu vreau sate demoralizez...infine.nu astepta sa-ti sara totul in masa pentru ca nu se va intampla niciodata incearca sa iei clase sa citesti mai mult.cauta pe net orce pasi orce tear putea ajuta tine minte o piatra pusa bine la baza zidului va face un bloc mare happymult noroc! salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii. si eu vreauu la fell.sad chiar am auzit ca e greu.worried dar voi face ce pot.batting eyelashes oricum dupa ce termin liveul si 1-2 ani de facultate ma mut in America (finaly) :]] oricum si eu sunt din buzaaau /\./\

| Darcky a răspuns:

Fianlly gasesc un topic care m`ar putea ajuta..Si eu as dori foarte mult in America..As vrea sa ajung ca Zac Efron sau Michael Cera, John White, Jake Siegel sau Steve Talley. Stiu ca sunt nume sonore si ca este f greu sa ajung macar 1% din ce sunt ei. Dar incercarea moarte nu are.Deasemenea este greu pentru mine deoarece sunt anul 2 liceu..Imd anul 3 si nu sunt la actorie..Desi ma descurc nu stiu daca voi avea sanse..Va rog ajutati`ma cu sugestii si lamuriti`ma daca chiar este o sansa cat de mica sa ajung sa joc in filme ca ale lor(American Pie, 17 again). Din acestea..Va rooghappy Ms anticipat!happy

| elektrix explică:

Ai dreptatehappy

| elektrix explică:

Nu vreau sa ma fac actor in Romania pentru ca nu se castiga bine.

| OanaOana9 a răspuns:

Buna.Si eu fac teatru de un an si cateva luni, am fost si la festivaluri prin tara am vorbit si cu uni actori si oricum sa ajungi la Hollywood chiar nu cred ca sunt sanse oricat de bun ai fi.In legatura cu liceu nu stiu, nu sunt din Buzau. Dar te poti interesa sunt sigura ca cineva o sa te lamureasca.Si am si eu o intrebare pentru tine.De ce nu vrei sa fi actor in Romania?

| oneInmillion a răspuns:

Doar daca ai un foarte mare noroc incat sa castigi vreun casting, dar nu ar trebui sa te gandesti asa departe...Romania ar trebui sa fie primul pas :d

| Branescu_stefan_1998 a răspuns:

Nu stiu