| xlvldzx a întrebat:

Daca dau la facultatea de drept iar mai apoi urmez o cariera bazata pe aceasta (procuror, judecator etc.), imi este interzis sa am tatuaje si piercinguri?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt interzise doar cele care nu sunt acoperite de imbracaminte, in rest poti avea cate vrei.

| xlvldzx explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Se aplica si pentru piercinguri?

| Ioandelasal a răspuns (pentru xlvldzx):

In raspuns m-am referit la ambele, tatuaj si piercing.

| xlvldzx explică (pentru Ioandelasal):

Okk, multumesc frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a zis și Ioandelasal: dacă tatuajele sunt în părți ale corpului unde nu ți le vede nimeni, atunci da, poți să ai, dar piercingurile sut la vedere, și sincer acum: ce seriozitate ar mai inspira un judecător sau procuror cu un piercing în ureche, nas sau buză? big grin

| xlvldzx explică (pentru anonim_4396):

Pai de exemplu, piercingul septum, cel din nas, poate fi ascuns. La el ma refeream. Si stiu ca nu ar mai inspira seriozitate, de aceea nici nu mi-as face unul pe care nu l-as putea ascunde. Multumesc pentru raspuns!