| teos3445 a întrebat:

Dacă faci facultatea de drept, îți poți găsi de lucru repede sau? M-ar interesa ca notar, procuror judecător

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti gasesti asa de repede un loc de munca, mai ales ca pentru notar, procuror si judecator mai trebuie sa faci studii si un stagiu.
Pentru notar tebuie sa urmezi Institutul Notarial Roman iar pentru procuror si judecator Institutul National al Magistraturi.

| teos3445 explică (pentru Ioandelasal):

Dar dacă urmez acest stadiu, la sfârșit îmi oferă ei de muncă sau trebuie sa îmi caut eu? Mersi oricum ❤️

| teos3445 explică (pentru teos3445):

Stagiu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru teos3445):

Da, vei fi repartizata acolo unde sunt locuri libere.