| SmecherRau a întrebat:

Dacă dau la liceu cu profil de filologie ce meserie o sa ies?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In general poti sa mergi pe drept, psihologie, limbi straine (translator, profesor de romana/limbi straine), sociologie, academia de politie.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nimic nu iesi daca nu dai mai departe.

| differntlife a răspuns:

Vanzator

| Empower a răspuns:

Psiholog, politist, avocat. Iti recomand sa citesti mult pentru imbogatirea vocabularului tau. Daca vrei sa fii psiholog sau politist care rezolva cazuri trebuie sa stii romana si istorie. Eu asa stiu.