| Girly97 a întrebat:

Dacă este o întrebare prostească îmi cer scuze dar nu am multă experiență pe piața muncii.
Se pare că la noul loc de muncă voi sta 9 ore, din care 8 ore voi lucra și voi avea pauză de masă și "pauze de țigară" deși eu NU fumez. Acest loc de muncă pare că încurajează fumatul. big grin
Pot să beneficiez de aceste pauze deși nu fumez? Adică nu ar fi corect ca salariații fumători să aibă mai multe pauze...

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

"Pauza de tigara" nu are nici o legatura cu fumatul. E o expresie care se refera la pauze de 10 - 15 minute (cam cat dureaza sa fumezi o tigara) in care poti sa faci ce vrei, stai pe telefon, bei o cafea, etc.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ceilati merg in pauze de fumat poti merge si tu la WC, si sa te relaxezi 10 minute. Normal ca poti beneficia!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce te opreste sa iesi 5 min sa iei o gura de aer?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine întreaba ti seful el stie, tu ce varsta ai?

| Dalmore a răspuns:

Tu ai impresia că o să stea cineva după fundul tău să verifice dacă ai țigara în mână în pauză și să treacă în carnețel?