| Bot a întrebat:

Daca esti ateu poti intra in SRI sau armata?
Am auzit ca te pune sa juri pe biblie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti si juramantul poate fi pe Constitutie si fara referire la elemente religioase. Numai bine!

3 răspunsuri:
| debarba a răspuns:

Uita-te la Ministri catolici ai Romaniei care jura "stramb" cu mana pe biblie ortodocsa. A murit vreunul? Daca esti ateu poti preciza dar pentru a nu avea surprize neplacute este bine sa spui ca nu esti ateu si sa juri cu mana chiar si pe coran ca oricum nu ar trebui sa iti pese.
Distractie placuta

| corolav a răspuns:

Crezi că are vreo importanță dacă ești sau nu ateu. Ce, trebuie să dai raportul cuiva?
Juri cu mîna pe biblie și ai terminat.
Totul e să te vezi intrat.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Daca esti ateu si tii mortis sa te angajezi acolo ce mare lucru sa juri, daca tot nu crezi iti este absolut indiferent, oricum si juramintile tot vorbe sunt, deci juri ca nu te doare gura