| Giuvaer a întrebat:

Ce se intampla daca juri stramb cu mana pe biblie?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Daca esti crestin credincios, vei avea mustrari de constiinta si vei dori sa ti se ierte pacatul respectiv. Daca nu esti, nu se intampla nimic, cel putin nu din cauza Bibliei. De ex. daca juri stramb la tribunal si afla asta judecatorul ajungi la bulau, dar te pedepseste justitia omeneasca, nu cea a Bibliei.

13 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

O să-ţi cadă un satelit in cap. O_O

| Woodenpints91 a răspuns:

Ai 666 ani de ghinion. Dar cu suspendare.

| danay72 a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar un adevarat crestin nu va face asa ceva si nici nu va minti.

| PotcaPădurii a răspuns:

O sa mori. Peste vreo 60 de ani...

| LoveToHate a răspuns:

Dumnezeu te va pedepsi, pentu ca ai mintit.Ai incalcat una din cele 10 porunci.
Cine jura stramb cu mana pe sfanta biblie inseama ca va avea de suferit, Dumnezeu il va pedepsi pana la al 7 neam.
Glumesc, nu se va intampla nimic.happy

| Miauti a răspuns (pentru LoveToHate):

Pai cele 10 porunci era in vechiu testament. in noul testament isus pune o singura porunca incare se subintelege toate poruncile "Iubeste ti aproapele"

| WR104 a răspuns:

Intreaba popa.

| Miauti a răspuns:

NIMIC - daca ai pati ceva atunci care mai e rostul "liberul albitru"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hotul neprins negustor cinstit.

| AlexeHellsing a răspuns:

Faci un păcat mare. Trebuie neapărat spovedit.

| NoShit a răspuns:

Nimic.

| Pufuletica98 a răspuns:

Pai eu zi ca este ceva rau! DE exemplu in china erau doi crestini si unul a imprumutat niste bani de la celalalt. Dupa cateva luni omul isi vroia banii inapoi asa ca s-a dus la amicul lui sa-i ceara banii el a zis ca se jura pe Dumnezeu daca i-a cerut vreo data bani. Dupa cateva minute omul a fost trasnit de un fulger si a ajuns rapid la spital.Hilar nu? Sa stii ca este adevarat. Funda?

| Schwarzz a răspuns:

Am facut asta de sute de ori, nu mi s-a intamplat nimic.Dar ai grija, daca nu te rogi la al' de sus sa te ierte vei arde o etrenitate in iad.