| Sapcadinan a întrebat:

Dacă eu sunt la liceu pe turism și alimentație, pot întra la facultatea de matematica informatica din Constanța, adică trebuie sa dau teste, etc?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa dai admitere din materia pentru facultate.Scrie pe site ce subiecte sunt la admitere. Poti sa faci pregatire pentru examen daca liceul tau nu a avut treaba cu acest profil. Succes.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| 76843 a răspuns:

Da, poti sa dai. Si intri numai daca esti "doxa" la matematica.