| Salamandra44 a întrebat:

Dacă nu fac liceul pot deveni actriţă?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Se poate. Trebuie doar sa cunosti pe cine trebuie.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sa muncesti pe „brânci".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La circ. Și la teatru stradal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai poți crea o trupă de teatru de amatori.
Dacă reușiți să fiți cunoscuți să vină cineva la spectacolele voastre, gata, ești actriță. Sau filmați piesa și o pui pe You Tube și trăiți din Patreon.

| Sofer a răspuns:

Dacă ai relații, ajungi și actrița.

| gabicoo a răspuns:

Da! La PornHub!
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti daca ai cunostinte prin televiziune. Crezi ca toate astea de prin serialele TV au bac-ul luat? Sa fim seriosi. Sunt multi care au master in teatru si nu-i vezi pe la TV. De ce? Nu cunosc pe cine trebuie, nu are cine sa-i impinga inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania e pe pile, indiferent ce faci, nu vei ajunge actrita, asa cum a zis DaniNovember. Dar ar trebuie sa ai liceu + pleci in strainatate, faci scoala de actorie, si ajungi ceva. Adica invata engleza/franceza depinde unde vrei sa ajungi actor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La teatrul din Sibiu si la cel din Cluj sunt actori atat de buni dar la TV ne-am ales doar cu Bendeac sad Si sa mai zici ca e dreapta viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamnee atat de disperat Bendeac duap picioare i-a facut la aia poza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca poti.
In actorie, muzica, televiziune si modeling tot ce conteaza este talentul, pilele si aspectul fizic, nu cata scoala ai facut.
Sunt multi care joaca prin seriale la noi in Romania, si poate nu au nici bac-ul luat.
Dar au pile, sunt rude/prieteni cu regizorii de pe acolo si evident ca gasesc o portita sa fie introdusi in serialul ala fara sa merite. Nu toti intr-adevar. Dar sunt destui care apar prin seriale doar pentru ca "mami" e regizor.

| ruddy a răspuns:

Intrebarea ta trebuia sa fie : Daca nu fac facultate pot deveni actrita?
Liceul trebuie sa il faci neaparat, in cazc ca nu vei reusi sa profesezi in actorie, te poti infiltra pe alte domeni, dar ai nev de liceul