| Salamandra44 a întrebat:

Pot deveni actriţă chiar dacă nu am 12 clase?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi in america si se rezolva acolo. Acum depinde ce actrita vrei pornò sau de filme obisnuite

| darrio2007 a răspuns:

Cel mult figurantă.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai talent, da' talent grămadă, nu așa..., poți!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dacă te angajează cineva, de exemplu la circ.

| Panamax a răspuns:

Bineinteles.
Exista cazuri de actori celebri certati cu scoala.
Al Pacino la 16 ani a terminat cu scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poți, eu cred în tine, și îți urez succes happy

Not

| GouDidodino a răspuns:

Te poti face oricand actrița de filme pentru adulți

| oz_1736 a răspuns:

In vremurile demult apuse, se putea. Nu prea erau scoli, ba era intre razboaie, ba era dupa razboi. Erau motive ca cel care avea talent si stia sa faca lumea sa rada, sa fie urcat pe scena. Acuma sunt multi care au scoala facuta si nu ajung pe scena. Nu vreau sa fiu rau, dar deschide ochii si indeplineste-ti visul facand scoala, altfel nu ai nicio sansa

| Silwian a răspuns (pentru oz_1736):

Ce scoala sa faca))))? Poate sa faca nistw cursuri intensive de actorie ai gata! Daca are Talent daruire si har inzestrat! Face ceva pe scoala cum zici tu! Marii actori n au nici o scoala!

| oz_1736 a răspuns (pentru Silwian):

Daca zici tu, asa o fi. Incepe sa-mi para rau ca am invatat atata scoala. Ma scuzi ca am sfatuit un om sa invete

| Silwian a răspuns (pentru oz_1736):

Pai sa stii ca vei regreta! Ca ti ai pierdut ani din viata pe bancile scolii! laughing))

| Silwian a răspuns:

Hei da mi mesaj in privat si am sa ti zic mai multe. apropo din ce oras esti?

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Vrei adevărul sau speranțe?
E destul de greu deoarece televiziunile "cunoscute" ca să zic așa(Pro tv, Antena1) angajează actori care au facultate. Dacă vrei la teatru la fel unul care este cunoscut este greu. Dar nu imposibil.
Normal ca daca te duci la casting pentru un serial Antena1(să zicem) și mai sunt si altii cu facultate ai șanse mici să intri. Cauta pe yt "Iubire interzisă", "Iubiri secrete" sa vezi ce "pricepuți" sunt. Multi au doar 12 clase. In Iubiri secrete sunt doar 2 personaje care au terminat facultatea de actorie, restul alte facultăți sau doar liceu. De fapt un personaj a terminat facultatea si are o diplomă în domeniu, pe când celălat nu a terminat-o si are doar un an.
Da, poate ca unii actori care au devenit cunoscuți nu au mai mult de 12 clase, dar e foarte greu atunci cand concurezi la un casting cu unul care are ani grei de munca la facultate. Faptul că X, Y o devenit actor fara facultate se datoreaza și norocului, crede-mă.
Dacă vrei nimic nu e imposibil! Eu nu vreau sa te descurajez. Vreau doar sa iti prezint realitatea, asa cum este. Mult succes si sper sa iei cea mai înțeleaptă decizie!

Pss:Cautam un program la televizor si am aterizat pe Antena1. Și era ceva de genul "Începe serialul" si cadre cu Vulpita si Viorel, dar nu am lasat mai mult de 20 de secunde ca mi s-a făcut scârbă. Mi se pare o jignire pentru oamenii care chiar produc un serial(actori, regizori, scenariști, etc). În fine. Dacă poate fi considerat un serial inseamna ca ei sunt actorii și au terminat abia 8 clase, și vorbesc vai de steaua lor. Deci orice e posibil, my dearlaughing))))