| Marian7777 a întrebat:

Dacă sunt la profil Filologie a 12-a, pot să dau la o facultate, gen ETTI( Electronică, Telecomunicații și Tehnologia informației) din Iași? Am șanse? Mi-ar plăcea acea facultate, dar mă supără faptul că n-am dat la matematică-informatică... dacă este cineva care a fost la filo și a dat la o facultate de real cu mate, fizică, etc, aș dori sa vb cu el...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti candida, ca vei reusi sau nu depinde de cat de bine te pregatesti.

| Marian7777 explică (pentru Ioandelasal):

Păi la asta mă gândesc. că nu am făcut nici matematica, fizica în liceu decât a 9-a și a 10-a... dar mă gândesc cum alții au reușit tot de la profil filo, pot și eu

| Atlantiz a răspuns:

Cunosc persoane ce au terminat stiinte socio-umane si au intrat la ETTI, cu examen de admitere. In teorie poti sa dai, dar trebuie sa te pregatesti mult cu matematica.

| Marian7777 explică (pentru Atlantiz):

Știu. Și cu Fizica chiar... Aș fi dorit să întreb pe studenți de la filo sau socio-umane să văd cum au reușit și ei. Trebuie sa caut