| 00raluka00 a întrebat:

Daca un elev ia note de la 7 in sus dar mai multi de 10, inseamna ca invata bine sau foarte bine sau medium?

7 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Medium.
Şi eu tot aşa am.

| cherrybomb a răspuns:

Foarte bine este cand iei numai 9 si 10.
7-8 mediu
5-6 bine

| qwerty21 a răspuns:

Ce intrebare fara sens
raspunsul este DEPINDE
eu deas avea notele astea, as fi maxim
altcineva, ar fi slab daca ia nota 7.
asta depinde de situatie.happy

| NoPersonMe a răspuns:

Daca ia de la 7 in sus invata medium, chiar daca are mai multi de 10.
Daca are numai 10 inseamna ca invata foarte bine

| marianje a răspuns:

Excelent.Doar tu nu inveti pentru nota ci inveti pentru tine.

| 00raluka00 explică:

Pai pana pana intra 5 aveam doar de 10. dar na acum ni sau cam schimbat profesori si la franceza ne dau teste daca facem galagie la fizica nu este atent si da cat vrea el si de astea

| Triana a răspuns:

Unii primesc note bune pentru ca le "vaneaza" efectiv. Sunt elevi care invata zilnic pentru ei si au note de 8 si 9, iar altii invata numai cand e strict necesar, compenseaza prin copiat si primesc note de 10. De asta, gradatiile astea ale ministerului nu sunt intocmai exacte.