| cristina_3619 a întrebat:

Daca vreau sa devin profesoara de romana pot face facultatea de litere la distanta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calificarea profesională dobândită de către absolvenţii acestei forme de învăţământ nu diferă de cea atribuită absolvenţilor formei de învăţământ „la zi", fapt materializat prin identitatea diplomelor eliberate.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Da si apoi trebuie sa dai examen de titularizare pe post

| Bucatarul.com a răspuns:

Da, dar trebuie sa iti continui si masterul, iar dupa aceea toate examenele necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc Cristina!

| Puppet a răspuns:

Profesoara?:-s
si eu vroiam sa fac facultatea de litere dar m-am razganditstraight facenu se merita iti spun eusadsigh
dar dc tie iti place e okhee hee)