| AlexandrulS a întrebat:

Daca vreau sa intru intr-un partid exista o limita de varsta? am 17 ani si vreau sa intru in politica mai exact sa ajung deputat si am inteles ca e drum lung si trebuie sa incepi de jos daca nu ai bani. dati-mi si mie mai multe detalii ce cum cand unde de ce... Multumesc

2 răspunsuri:
| anonim5491 a răspuns:

Pai da e greu....si la 17 ani chiar daca ai intra ar trebui sa fii un super geniu ca sa te bage aia in seama fiind la jumatatea varstei lor nu se stie. aparentele insala

| PiouelPol a răspuns:

Incearca sa gasesti niste organizatii politice pentru tineri, exista, cel putin la cei de la PSD o organizatie de tineret, Tineretul Social Democrat(TSD). Nu stiu daca alte partide au organizatii de tineret, dar poti sa te interesezi.