| Belingot a întrebat:

Daca vreau sa ma angajez la food delivery si primesc o comanda de ex trebuie sa o platesc din banii mei?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

SingleForOne a raspuns bine si merita funda. Clientul plateste mancarea cu cardul de credit mai inainte ca tu sa primesti comanda sa o livrezi.

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Stii ca poti plati si cash la Glovo spre exemplu. Si atunci clientul plateste mancarea doar cand ajunge la el. La restaurant plateste curierul, numa el stie din ce.

| Belingot explică (pentru suntserios):

Pai la asta ma refer prin comenzi cash, daca primesc o comanda si eu nu am bani sa o platesc intrebarea e ce fac?

| SingleForOne a răspuns:

Nu plătești nimic din banii tăi, clientul plătește atât mâncarea, cât și livrarea, iar tu primești un procent din acea livrare pe baza distanței parcurse.