| July1212 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac medic imi spuneti ce tip de medic as putea fii in viitor(chirurg,neurochirurg) stiind ca vreau ceva nu foarte complicat, sa nu intre la examene mai mut pe pile(ca la drept) sau chestii de genu si sa castige bine!?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Scuza-ma ca-ti zic, dar din ce ne-ai scris tu aici, poate ar fi bine sa mergi in alta parte. La medicina totul este complicat, este foarte mult de invatat, iar anii de facultate sunt mai multi. De asemenea, eu ma asteptam sa te aud ca vrei sa vindeci oameni, nicidecum sa vorbesti despre castiguri materiale. Doctorii castiga prost fata de cat si de cum muncesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din prima zi in care ai dat la medicina nu mai exista "nu foarte complicat". Totul va fi complicat, iar cele doua specializari scrise de tine sunt probabil cele mai complicate. Medicina de familie e probabil cea mai usoara, dar specializarile astea le faci doar la rezidentiat

| July1212 explică:

Inca nu am inrat la fcultate, nici nu am terminat scoala ma gandesc la viitor si erau doar exemple si ma gandeam sa imi dati altele care nu sunt asa complicate si stiu ca e greu, in viata totul e greu, dar medicina nu e un capat de lume laughing) am o garamada de timp pana intru la facultate dar ma gandesv de acum.

| July1212 explică:

Da, știu foarte bine ce îmi doresc si sunt foarte informată despre facultatea aceasta, știu câtă de greu este si cât durează o asemenea facultate, iar dacă ești doctor logic ca salvezi oameni toată lumea știe si asta e un motiv pentru. Care vreau sa fiu medic, scuze. Ca nu am scris si asta dar știam acest lucru fără sa îmi spui tu, dar Multumesc oricum.Nu ma intereseaza doar banii, dacă fac ceva fac ca sa fie mulțumiți oamenii nu pentru. Salariu, dar nu am de gând sa am un salariu foarte mic deoarece banii sunt foarte importanți! Îmi pare rău pentru ce ai inteles!
P.S întrebarea era alta nu ceea ce ai răspuns U!