| Dfghhghu a întrebat:

am o intrebare serioasa. Eu imi doresc foarte mult sa devin meteorolog. Dar la fel de mult sa devin medic chirurg. Despre ambele am informatii si ma fascineaza. Voi ce spuneti? Pe ce drum credeti ca ar fi mai bine sa merg. Nu vreau raspunsuri de genu:,, pe ce drum doresti tu" da pe ce drum doresti tu dar vreau sa aflu si parerile voastre pentru a ajunge la o decizie finala.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La care din materiile de mai jos esti mai bun?
Pentru meteorologie, ai avea nevoie de foarte multa: matematica, fizica si geografie
Iar pentru medicina, ai avea nevoie de foarte multa chimie si anatomie.

Deci, care sunt materiile la care esti mai tare?

| Dfghhghu explică (pentru Violleta2022):

La geografie sunt aproapte printre cei mai buni din clasa. La fizica ma descurc, la mate... sunt cam slab

6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Incearca o combinatie si pune "diagnosticul probabil".

| AliGab a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine parerea mea este ca medicina este ceva mai realist si mult mai util de facut

| Omis a răspuns:

Si eu am o întrebare serioasa. Cati ani ai?

| toniDRA a răspuns:

Meteorolog... fizica, matematica si geografie.
Medic... anatomie.
Acum chiar daca nu ti place raspunsul, tot tu hotarasti.
Daca te apuci de medicina, nu mai ai timp de nimic altceva.
Alegerea e la tine.

| Legotm a răspuns:

Gandeste-te unpic si la vitor, adica daca vei sa devi medic, va trebui muli ani de invatat, Adica dureaza 5 ani facultatea, apoi iti vor trebuie inca cativa an de practica, pana sa devi un medic adevarat, plus ca vei avea o resposabilitatea foarte mare, totusi viata unui om depinde de tine.