| igghi a întrebat:

De ce studii am nevoie sa devin criminalist?

8 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Academia de Poliţie "A.I. Cuza" - Bucureşti.

| igghi explică (pentru 1Mihai1):

O pot face dupa liceu?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru igghi):

Da, după terminarea liceului se face. Există câteva probe înainte de a fii admins. Proba sportivă, proba medicală, şi un test psihologic. Dacă treci de toate astea vei mai da un examen, care conţine 30 de întrebări la lb. Română, 30 de întrebări la lb. Engleză şi 30 de întrebări la Istorie (toate întrebările fiind grile).

| igghi explică (pentru 1Mihai1):

In ce consta proba sportiva?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru igghi):

50 m în 7.3 sec, 1000 m în 3:45', aruncarea mingii medicinale (4 kg) 7 m.

| DrugAddict a răspuns:

Cam de toate...

| Mia_Andrada_1992 a răspuns:

Pfff drum lung pana ajungi u criminalist... laughing)))

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Mia_Andrada_1992):

Vorbeşte aia care a rămas la curu' vacii ca să adună bălegarul cu polonicul.