| blairelovesmusic a întrebat:

De la câți abonați pe Youtube poți avea un job de la aşa ceva?

Răspuns Câştigător
| OFQuestions a răspuns:

1000 de abonati si 4000 de ore de vizionare. Cand treci de pragul asta canalul tau o sa fie analizat de cei de la YouTube, si daca totul e in regula ti se va activa monetizarea.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1 milion pentru monetizare

| darrio2007 a răspuns:

De la niciunul. Se scrie poți nu po-ți. Mai vrei si job.

| darrio2007 a răspuns:

Cont de troll de aproape 11 ani pe acest site? Esti jalnică!
Multumesc pentru caracterizare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@Stezania Atentie la jigniri! Faptul ca ti-a spus ca ai gresit gramatical nu trebuie sa te enerveze ci sa te faca sa fii mai atenta. Asta nu te indrituieste sa-l jignesti. Doar oamenii de-o anumita categorie jignesc cand li se spune adevarul.

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e genul cu care sa poti vorbi de la om la om. Tipic unor tineri de azi.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Corect! Stiu doar sa jigneasca si daca-i jignesti sar de fund in sus ca le incalci 'drepturile" si "demnitatea".

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Corect, Salontane!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vad ca iti continui tirada de jigniri! Nu te lasi pana nu ramai fara cont cum ai ramas si fara raspuns. Atentie!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie si tie, The Alien! Daca scrii in engleza tot jignire se numeste. Eu nu te-am jignit cu nimic. I-am scris lui Scofield dar i s-a sters raspunsul. Te-ai trezit asa, cu fata la cearsaf si ti-a venit sa ma jignesti? Needucatule!

| NotNamed a răspuns:

Nu exista termenul de job. Pur si simplu incepi sa cladesti o meserie din asta. Usor usor daca vei evolua si lumii ii va placea tipul si continutul a ceea ce faci vei începe sa cresti in abonati, sa crească monetizarea si sa incepi sa primesti oferte din partea companiilor pentru cateva secunde de reclama. Lucrurile astea nu se nasc peste noaptea asa ca nu poti numi o zi de cand ai "jobul".

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Intrebase cati abonati trebuie sa aiba minim ca sa monetizeze canalul de fapt si deci sa castige bani. Job s-a referit in sens da castigat bani.

| NotNamed a răspuns (pentru Mosotti):

Pai scrie si in politica YouTube. Parca minim 1000 de abinati si minim 1000h vizionari. Ce era asa greu sa se uite...

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Daca a intrebat, ii raspundem, poate nu stia unde sa se uite, uite ca nici eu nu stiam, bine, ca nici nu m-am interesat ce-i drept.
Aaaoleeeu, inseamna ca Champar criminalul cu 6 crime daca are deja 9110 abonati ia banu` desi zice ca nuuuu face el pentru bani.

| NotNamed a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e chiar asa usor. Din cate știu toata treaba se numeste "program de parteneriat YouTube". Dupa ce ai trecut de acele cerinte minime, faci cerere iar canalul si continutul tau va fi trimis la YouTube unde urmeaza sa fie analizat si daca totul este ok..tac..banii in cont, monetizarea fiind activa pe canal. Cat despre cerintele mimine, timpul minim vizionat trebuie sa fie de 4000h, scrisesem greșit in al doilea comentariu.

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Am inteles, tot ce sper e ca, criminalul ala sa nu fi indeplinit 4000 ore, face vlog din inceput iulie 2020, deci de 6 luni.

| NotNamed a răspuns (pentru Mosotti):

Care criminal? te referi la cel din Rusia?

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Ma refer la al nostru, Marius Champar care a fost eliberat pe 20 mai anul asta si care a facut 6 crime pana in 1997 cand l-au arestat.

| NotNamed a răspuns (pentru Mosotti):

Aaaa...nu.l cunosc...Credeam ca te referi la rusul ala care facea live acum cateva luni si a lasat.o pe iubita lui in frigul de afara in timpul live. ului.A tinut.o pana a murit înghețată.
Oricum si colo (român) face YouTube si a spus pe un live in caterinca ca la ce forme au fetele in ziua de azi nu ai cum sa nu le *** si a fost arestat preventiv + amenda. In momentul ala yt Romania la scos din parteneriat (adica i.a oprit monetizarea) si mai sa ii stearga canalul. Asta doar pentru o gluma care parea sa instige la viol. Deci automat criminalul despre care vorbești n.are sanse sa primească bani din partea yt, singura modalitate e prin donatii sau perteneriate.

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Da si mie te rog linkul de la live cu rusu ca-s curios.

Si ce treaba are yt cu criminalul, pentru ca el acum NU discuta de crime deloc, discuta altele, a povestit doar cum era la puscarie cum a facut si Montana (care si el a facut parnaie insa n-a facut deloc ceva rau de fapt) si despre alte subiecte.
Mai este unul de la Dr Ace, nea Petre care a fost talhar toata viata, si hot, si are deja 17000 abonati, Dr Ace ala face bani de pe urma lui, si asta povesteste destule si din parnaie si din alte parti, insa nu instiga la nimic.
Din contra zice sa nu facem asa, asa cum zice si Champar si Montaba.

Astalalt a facut altceva, a zis ceva despre care zic ei ca a instigat la viol, desi nu e asa, faptul ca zic aia nu e problema. E cam comunism pe yt zic eu.
Deci cred ca va putea lua bani Champar, ca si Petre ca si Montana.

| NotNamed a răspuns (pentru Mosotti):

N.am cum sa.ti dau link pentru ca Youtube i.a sters canalul. Cat despre situația despre acel roman, daca a facut chestia asta in trecut si acum s-a apucat de yt sa povestească experiența si sa ne invete cum sa nu trecem si noi prin asa ceva atunci cred ca va primii monetizarea mai mult ca sigur.

| Mosotti a răspuns (pentru NotNamed):

Da, deci nu a vorbit de faptele lui si a zis ca nu vrea sa vb, cum ca a vorbit in interviuri, si zice totul doar de bine, deci prin activitatea actuala nu face rau pe yt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum. Trebuie întâi să investești ceva, ca să poți câștiga. În aparatură, în tine...