| scary7 a întrebat:

Dece Iisus a fost alb si nu nergu si dc oameni negri(uni) nu cred in Iisus fiindca este alb.

10 răspunsuri:
| Alișa00000000000 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa faza asta ...ca daca Iisus era negru ce oamenii albi nu mai credeau in El? nu trebuie sa ne luam dupa culoare happy pacee

| Daavidd a răspuns:

Foarte amuzant si daca era un negru? cei albi nu m.ai trebuia sa creada in El, eu cred ca nu culoarea conteaza ci ceea ce a facut> pentru ca incer noi vom fi imbracati in haine albe, parerea mea este ca nu culoarea conteaza ci ceea ce a facut, doar nu putea sa fie jumatate de culoare neagra si cealalta alba.

| MeGusta a răspuns:

Nice grammar you got there.

| fulgerul a răspuns:

Si daca era chinez, manca toata omenirea orez cu scobitoarea?

| GEORGE a răspuns:

Si eu m-am gandit la ceva, sa mai credem in adam si eva? daca ei erau albi, cum s-au nascut negrii? ganditi-va la asta...

| Daavidd a răspuns (pentru GEORGE):

Probabil ca s-au bronzat intre timp.

| GEORGE a răspuns (pentru Daavidd):

Da sigur, s-au bronzat si asa au aparut negrii, de fapt stii ca s-ar putea sa ai dreptate?

| vali1985 a răspuns:

Pentru ca cei de culoare neagra nu cred neaparat in Iisus! Funda please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O avut tenul masliniu nu alb/negreu ca s-a nascut evreu de aia

| IzaB a răspuns:

...Iisus a fost un simplu om, povestea cu crestinismul si religia au fost inventate ca sa tina masele de oameni sub control.nu are nicio legatura ce culoare avea sau nu avea Iisus deoarece noi suntem produsul unei evolutii din maimute.