| LukaRaw a întrebat:

Deci mama mea are o masina de spalat Whirepool clasa A+6 simturi si de la o vreme nu mai primeste nici o comanda; se aude un zgomot si se blocheaza si apare o eroare pe acel ecran, eroarea F12
Ce poate sa insemne va rog sa nu radeti de mine sau chestii din astea
Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Conform manualului de la masina mea Whirlpool, F12 - Heating Element Short Circuit (tradus - scurt-circuit la elementul de incalzire). Posibil ca si la modelul tau sa fie aceeasi chestie. Nu cred ca ai cum sa remediezi singur, cauta o firma care depaneaza electrocasnice la domiciliu (sa te trambalezi cu ea pana la un atelier mi se pare cam complicat). Succes!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LukaRaw explică:

Nu mai avem garantie este de 4 anicrying