| NatalieP2 a întrebat:

Dupa terminarea Facultatii de Limbi Straine(engleza-germana) imi pot gasi un job platit destul de bine?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Societatea nu oferă locuri de muncă după cum vrem noi, ci pleci la munca de jos.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Cu asemenea specializare ar trebui sa te intrebi daca vei gasi un job, nu daca vei gasi unul" bine platit "!

Limba engleza nu mai este demult o limba straina --- este o limba de larga raspandire.Este urmata de franceza si germana. Cred ca o asociere de tipul germana - o limba scandinava( suedeza, daneza, norvegiana) si, binainteles, un nivel avansat de cunoastere a acestora te-ar avantaja in gasirea unui loc de munca( chiar bine platit!).

| Andi2003 a răspuns:

Te poti face translator de carti, filme.Se plateste bine si se cauta facultatea de limbi straine foarte mult.

| Andi2003 a răspuns:

Sau te poti face profesor de engleza sau germana