| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

E adevarat ca in Bucuresti e mai usor de gasit un loc de munca decat in orice alt oras din Romania?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ar fi si logic avand in vedere ca Bucurestiul e cat Cluj, Iasi si Timisoara la un loc?

| dullcat a răspuns:

E mai usor de gasit un loc de munca, dar si concurenta este mult mai mare.

| Dismally a răspuns:

Da, pentru ca este mare sunt mai multe firme, e normal sa existe mai multe locuri de munca. De munca gasesti si in restul oraselor doar ca nu va fi domeniul pe care ti-l doresti iar salariu va fi mic.

| anonim3247 a răspuns:

Se găsește de muncă mai ușor

| anonim3247 a răspuns:

Dacă vrei salariu mare trebuie să lucrezi în IT.

| anonim3247 a răspuns:

În București lucrează vreo 300.000 de oameni care nu locuiesc în București.
https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ăștia 300.000 locuiesc în comunele din jurul Bucureștiului pe o rază de 70 km.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ei fac naveta zilnic și 70 km ca să muncească în București

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru anonim3247):

Asta e o statistica mai veche. Eu zic ca trebuie reactualizata!

| anonim3247 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Vezi că reactualizarea e mai șocantă decât aia.
Uite proaspăt de pe 3 aprilie.
15% din locuitorii din București stau cu chirie.
https://www.google.ro/......ps?/search
Și se estimează să se ajungă la 25% cu chirie.

| anonim3247 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Știi ce înseamnă asta?
Că vor exploda chiriile.
Adică va fi 500 de euro chirie apartamentul de 2 camere cu mobilă veche.

| anonim3247 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Deci - eu cred că o să crească numărul ăla de 300.000 care sunt din jurul Bucureștiului când vor mări chiriile proprietarii în București.
Mulți din chiriași se vor muta tot cu chirie dar pe lângă București.

| anonim3247 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

În București se vrea să fie ca în vest
- omul să muncească toată viața pentru chirie și mâncare și când moare să nu aibă nimic

| ZappyTv69 a răspuns:

Normal.
Nu doar pentru ca este mai mare decât alte orașe, dar este și concurența mai mare, din cauză că sunt mai mulți oameni.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Logic.E cel mai mare oraș.
E capitala României.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru TudorRebecca18):

Asta stiam si eu- ca este capitala Romaniei!

| cristimacheama a răspuns:

Și în Cluj se găsesc ușor, mai ales în domeniul IT.