| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Este util masterul pentru facultatea de Drept? Cineva mi-a zis recent ca masterul nu este relevant pentru aceasta facultate, insa pentru unele este(pentru unele da, pentru altele nu, ca sa fiu cat mai clara). Am observat ca sunt persoane care au terminat cu brio dreptul si s-au dus la master. Voi ce parere aveti?

27 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice școală in plus făcută, e un pas mare inainte. Cu atât mai mult un master

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

La drept conteaza putin, iar la inginerie, grafica tehnica si biologie e total inutil.
Din ce in ce mai mult conteaza azi sa ti faci experienta din timpul facultatii.
Is student in anul 4 la Politehnica si din 6 octombrie imi incepe internshipul la o companie de automotive.Deabia in anul 4 am prins fiindca n-ai experienta n-ai parte.Simplu.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Faptul ca ma copiezi si dai eronat ca papagalul, ma linisteste teribil, ca -ci imi arata ca mai mult nu poti. Ceauhappy

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

"| andreisergiu123456789 :... ca -ci imi arata"

Sergiu mamă, "ca-ci" se scrie CĂCI (spuneam eu că ai lehamite se școală). In altă ordine de idei: ca papagalul e mă-ta (de observat cratima)

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Scriu rapid dragu tatii sti ce este aia greseala la repezeala?laughing
Sa sti ca ma facusi furios, vezi ca planglaughinglaughinglaughing

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Continua sa fi tot asa de frustrat si o sa ajungi vedeta pe aicilaughinglaughinglaughing.
happy

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

" andreisergiu123456789 : sti ce este aia greseala"

Sergiu mamă, se scrie ȘTII (cu două bețe d-ălea cu punct deasupra). E tipic in a-ți ascunde ignoranța in așa zisa grabă. Las-o moale cu recomandările că NU ești in măsură s-o faci

hai noroc

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

E dreptul meu sa o fac, Eminesculelaughinglaughinglaughing
Cum spuneam frustratlaughing
Macar pune semnul exclamarii la final, ca sa vorbesc pe limba tahappy.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Altceva mai bun cu viata ta, nu ai ce face?!?laughinglaughing Decat sa te uiti daca mai lipseste o literalaughing.
Nu sta nimeni frustratel mic ce esti, sa ti scrie tie cineva cu cratima sau cu diacritice.
Game set match, pup.laughinglaughinglaughing

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Ai dat dovadă de analfabetism deci nu mai avem ce discuta
Și-i mai spui întrebătorului să nu facă școală! Dacă tu ai ratat capitolul ăsta, lasă-l și nu-l trage in mocirla in care tu te scalzi cu emfază.
E inutil să mai răspunzi, ți-ai dovedit neștiința

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

A dat spumita pe la guralaughing?
Esti chiar special bubico, ca mai ai putin si mustihappy.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Analfabetism ca am uitat un "i" si ca am pus o cratima la repezeala unde nu trebuie, hai mars.

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

"andreisergiu123456789 a răspuns :... hai mars"

iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (de remarcat cratima)

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Culcarea!happylaughinglaughing
Frustrarile de orice fel nu ajuta, iti mai explic odata:
Oamenii care se uita dupa fiecare litera si dupa fiecare cuvant, sa vada cum e, is doar frustrati.Ori intelegi asta, ori nu e fix problema ta. Oricum ai o viata trista.
Salutare!

| sierra1 a răspuns:

Andreea cred că remarci faptul că un incult îți spune și-ți va spune mereu să rămâi ca el. Vezi-ți tu de treabă și fă școală, master, doctorat și ce-o mai fi.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru sierra1):

Adica sa fac si master si doctorat, dar ce fac cu ele dupa, asta e ideea.

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Dacă așa pui problema, atunci ascultă-l pe anti-educație-ăla

... și tu fă cum vrei, eu ți-am prezentat ce a fost de zis

| Lioana a răspuns:

Poate fi relevant daca urmaresti un anumit scop, un anumit job. Trebuie sa stii ce vrei sa faci in viata, nu sa faci un master doar ca sa fie facut. De exemplu daca vrei sa devii profesor universitar, ai nevoie de master si chiar de doctorat.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Verisoara mea nu-l are facut in schimb s-a dus la scoala de grefieri.
Acum e la inalta curte de casatie si justitie, cu zero pile.
Masterul e cam inutil in drept daca acum nu esti jmecherahappy

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Hai pe bune Sergiu mamă, masterul e inutil? că-i fi tu pilitor de șaibe de ți se face lehamite de școală

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Invata sa scrii in romanalaughinglaughinglaughing

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Sergiu mamă, se zice "românește"

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru sierra1):

Hai mamalaughinglaughing
Mai te faci mult de ras?laughing

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru sierra1):

Hai ca esti papagal si tu ma rolling on the floor) dupa mintea ta daca ai 10 scoli esti destept daca ai doar 1 esti prost, dupa logica ta da vinci si alti oameni importanti ai istoriei au fost niste tampiti ca nu s-au dus la 4 facultati si nu si-au pierdut 20 de ani in scoala, ai dreptate frate inteligenta maxima n-am ce zice laughing.Tu si altii nu intelegeti ca scoala n-o faci ca sa fi inteligent scoala o faci ca sa ai o meserie ca sa ai bani, daca pe unu il duce mintea si iese din tipar nu vrea sa fie unu din turma si reuseste sa faca milioane de euro doar cu scoala fara facultate ala nu inseamna ca e prost.Destept inseamna sa inveti lucruri ca esti curios si vrei sa afli cat mai multe, destept nu ineamna sa stai ca papagalul la scoala si sa copiezi niste lucruri de la profesor si asa mai departe.Tot ce faci tu la scoala e ca sa ajungi un angajat al societatii. Daca ai 20 de ani ai aflat acum daca ai 30 de ani ai aflat acum dar daca ai peste 40 esti tampit n-ai fost la nicio facultate si doar dai din plisc pe aici.Fix cum fac toti astia care sunt rupti de foame, care zic ba eu n-am fost la facultate muncesc pe 2000 de lei uite ala a facut facultate si castiga 4000, asta nu inseamna ca e ala destept, ca amandoi sunteti in aceeasi situatie si tu te-ai angajat ca papagalul ca sa ai siguranta si ala la randu lui s-a angajat ca sa aiba siguranta dar diferenta o face suma pe care o castiga fiecare.Pana la urma destept inseamna sa faci bani din nimic si sa faci bani din ce alti nu fac.La fel cum fac ala cu OF toata lumea le injura ca ma te vinzi esti curva cum sa postezi poze in costumul de baie si sa se uite barbati si sa te plateasca, da ma laughing e c4rva,dar alea care merg la plaja in costum de baie si le privesc toti pe gratis alea nu sunt c4rv3? Sau c4rv3 si hoti sunt numiti aia destepti?

| sierra1 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

" AlexBombaRusa : Hai ca esti papagal" - iar ai impresia că vorbești cu mă-ta! (de remarcat cum se scrie)

in altă ordine de idei, după cum pui problema, "Pana la urma destept inseamna sa faci bani " - pare că ești alergic la învățare/scoala/educație așa că...

hai noroc

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru sierra1):

Da ma varule rolling on the floor) aia era, alt terminat care crede ca daca merge la scoala e destept, chiar esti destept ma? Educatie nu inseamna sa te duci la scoala varule, educatie inseamna sa inveti tu din proprie initiativa anumite lucruri.Mor cand vad melteni de astia ca tine cu atitudine de asta de superioritate genu ala de roman ba nu conteaza ca sunt rupt de foame conteaza ca am facut facultatea, de ce crezi varule ca faci facultatea? Ca sa fi un angajat pe 3000-4000 sa nu fi angajat pe 2000 dar tot angajat te numesti.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

~Educatie nu inseamna sa te duci la scoala...inseamna sa inveti tu din proprie initiativa~

da Alex mamă, văd că ai ratat capitolul ăsta. Nu-i bai, e loc și pentru cei ca tine, fără să faci spume la... tastatură

punct