| Anna8812 a întrebat:

Eu am retard mintal mediu, ce job mi-ar trebui? Știu ca joburi necalificate, dar care? Sa nu imi ziceți femeie de serviciu, prefer sa mor de foame, e degradanta meseria asta și o curva e mai respectata in societate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci incearca sa te angajezi lucrator comercial la 4 ore sau 8 aranjezi marfa si intre timp inveti si pentru bac.a luat unu cu sindrom down bac-ul cu 8 asa ca si tu il poti lua prin multa munca, nu iti pierde speranta o seara minunata sa ai.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîte clase ai?

| Anna8812 explică (pentru CristiDinBucuresti):

12clase+postliceala nu am luat bacul și diploma nu e recunoscuta practic am făcut degeaba

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anna8812):

Si ce varsta ai?

| Anna8812 explică (pentru CristiDinBucuresti):

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ți se poate pune un astfel de diagnostic la vârsta de 4 ani! Cum se manifestă acest retard?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai tu draga impresia ca ai retard mintal?

| Anna8812 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca așa mi-au dat medicii, de la vârsta de 4ani am fost diagnosticata cu retard mediu Nu mi-am pus din capul meu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anna8812):

Invata nu mai sta pe TPU bacul il poti da de mai multe ori asa ca nu iti pierde speranta. La ce materii ai dat si ce note si obtinut? Te cam desconsideri si nu e ok ar trebui sa ai mai multa incredere in tine. Curvele nu sunt respectate nici macar de clientii lor de societate nici atat. bagate lucrator comercial la 8 ore sau 4 ore daca nu o sa vorbesti mult poate vei fi pastrata. Du te la biserica si roaga-te csuta un duhovnic si spune-i ce te macina. ai grija de tine si ai grija in cui iti pui increderea.

| Anna8812 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma duc la biserica pentru ca nu cred in Dumnezeu Sunt Ateica

| johnnny123 a răspuns (pentru Anna8812):

Mie nu mi se pare deloc că te exprimi ca un om cu retard. Am văzut oameni fără probleme care se exprimă de zece ori mai prost decât tine.

Iar dacă ai făcut 12 clase și postliceală în sistemul de învățământ normal, este clar că nu ai niciun retard.

Un diagnostic pus la vârsta de 4 ani se poate modifica în timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anna8812):

Atunci incearca sa te angajezi lucrator comercial la 4 ore sau 8 aranjezi marfa si intre timp inveti si pentru bac.a luat unu cu sindrom down bac-ul cu 8 asa ca si tu il poti lua prin multa munca, nu iti pierde speranta o seara minunata sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu respect femeile de serviciu. Pentru c*rve nu am niciun gram de respect. C*rvele nu merită să fie respectate. Femeia de serviciu măcar muncește cinstit, pe când c*rva se umilește în fața tuturor clienților pentru bani.
Ce e mai degradant, să dai cu mătura (lucru pe care oricum îl faci și la tine acasă, că na, trebuie făcut) sau să sugi "banana" pe bani?

În altă ordine de idei, dintre joburile necalificate ai putea încerca jobul de casier la supermarket.

| Andra9pk a răspuns:

Wtf?! E mai respectata o femeie de serviciu. Aia macar munceste cinstit, isi rupe "spatele", nu p***a.
Se gasesc locuri de munca in fabrici..trebuie sa sta sa cauti pe site-uri de anunturi.

| MariusNWM a răspuns:

Croitoreasa? O curva nu este respectata in societate, dar clientii ei fac exceptie.