| Anna8812 a întrebat:

Credeți ca o curva e mai respectata in societate decât măturătorio? Eu zice ca da.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De cad curva a ajuns o "respectabila"?
ca nu a fost niciodata si nici nu va fi.
Evident cau ai habar despre ce vorbesti, oadat ce o muncacinstita si onorabila, chiar si de maturareasa, este o munca repectabila, nu una de "prastie" de cartier.
Am tot respectul pentru femeia aia amarata care-si castiga o paine cinstita, maturand drumul, bravo ei, ca nu-i rusine sa muncesti cinstit, dimpotriva!

| Mosotti a răspuns:

Eu le respect pe ambele in mod egal, fiecare face bani cum stie, fiecare are capacitati asa cum s-a nascut, alea nu ni le dam. Nu poti sa nu respecti un om pentru ceva ce nu e vinovat, maturatorii atata minte au avut, nu e vina lor. Mai rau de aia care nu au deloc capacitati sau au handicap si nu au ce face.

Tatal meu era inginer sef la jilava fabrica de cauciuc, inginerii desconsiderau femeia de servici. I-a dat liber aleia doua saptamani, incepuse sa fie o mizerie de nu se putea, sa le arate la prosti ce inseamna desconsideri.
Plus ca e vital, fara curatenie ce facem? Deci e si necesar. Ce fac aia superiori fara curatenie?

O curva nu e respectata din invidie ca are bani, si din cauza unor conceptii idioate sociale, o maturatoare nu e respectata ca cica nu a facut mai mult, niste tampiti oamenii care gandesc asa. Ambele is desconsiderate doar ca maturatoarea tacit.
I-am zis eu unuia asa "daca-ti dau niste picioare in cap, te fac prost ca aia, nu ti-e rusine sa desconsideri". Ce vina au aia ca tu te-ai nascut cu gene destepte? Ce vina au ei ca ei nu le au? Si era coleg de facultate, nu era sa zici ca pe alta pozitie decat mine. Zicea "daca-s prosti isi merita soarta de trai prost". Niste nesimtit.

| mentholinks a răspuns:

Pai da ca oamenii sunt tampiti. Curva face bani usor ca sa se distreze iar maturatorii lucreaza ca sa-si ajute familiile.

| mentholinks a răspuns (pentru mentholinks):

Dar nu prea le mai plac familiile oamenilor, toti au tot felul de pretentii.

| Andra9pk a răspuns:

? amuzant rau
Maturatorii aia saracii macar fac o munca cinstita pentru folosul societatii, sa avem noi strazile curate.
Curvele la ce folosesc laughing? Cu ce ajuta societatea? Imprastie boli si potolesc poftele barbatilor care nu's in stare sa aiba o femeie doar a lor laughing) sau chiar si pe cei intr-o relatie(ca, de..se intampla la unii)
Eu cred ca un barbat mai repede ar prezenta familiei drept viitoare sotie o maturatoare de gunoaie decat o maturatoare la "trotuar" laughing)