| NarnianRock a întrebat:

Exista o facultate prin Timisoara sau Cluj care se ocupa strict de Photoshop?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum ar putea să existe o facultate care să se ocupe strict cu un singur software al unei singure companii? Exista cursuri de Photoshop, nu facultăți de Photoshop.

Este ca și cum ai întreba dacă există o facultate care se ocupă strict de studiul piesei Hamlet.

| Ketch a răspuns:

Nu, nu există, dar există cursuri unde poți învăța să lucrezi în Photoshop. Poți să urmărești videoclipuri de genul pentru început: https://www.youtube.com/watch?v=f1nYwe-l0-Q

| NarnianRock explică:

Am gasit facultatea de Arte si Design din Cluj (UAD), departamentul de Design Grafic.