| Gekkō a întrebat:

Facultate de japoneza la Timisoara? Exista asa ceva?

3 răspunsuri:
| Andrei9822 a răspuns:

Pai nu exista daruite ceva interesant:
Facultatea de Litere, Istorie şi Teologie asigură cursurile de limbi moderne (franceză, engleză, germană, italiană, spaniolă, rusă, sârbă şi croată, neerlandeză şi japoneză) la toate secţiile facultăţii şi la celelalte facultăţi din cadrul Universităţii de Vest (cu excepţia Facultăţii de Ştiinţe Economice şi a Facultăţii de Drept).

Acesta este un paragraf din acest site http://www.cylex-romania.ro/......20813.html
Doar se preda ca limba straina japoneza. E singura din Timisoara si cred ca din tara.

| Gekkō explică (pentru Andrei9822):

In primul rand am sunat sa intreb, nu au asa ceva, doar cursuri facultative + ca secretara aia analfabeta a vorbit respingator la telefon.
Sunt facultati de limba japoneza in Romania, de ex Cluj una si vreo 2 sau 3 in Bucuresti. Ma gandeam ca poate este si la TM ca sunt aproape, din Arad.

| Pyo a răspuns:

Salut,
Nu exista, doar cursuri
O zi buna