| WithoutName123456789 a întrebat:

Facultatea de media digitala imi poate asigura un loc de munca la terminarea ei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facultatea nu asigură ea locuri de muncă. Nu le oferă ea, și nici nu garantează ea că îți vei loc de muncă în acea specialitate. Dar nici o facultate nu produce absolvenți, dacă această specialitate nu este căutată, nu ar avea sens. Dacă toți absolvenții ei nu și-ar găsi locuri de muncă, nu ar mai veni nimeni să se înscrie la acea facultate. Dar așa cum sună numele acestei facultăți, sună bine și modern, așa că, măcar să împarți fluturași. să livrezi pizza sau să servești la fast food, cu un asemenea cv modern, ai un loc asigurat, vei fi primit cu brațele deschise.

| doctorandus a răspuns:

Facultatile nu asigura locuri de munca.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Da. La shawormarie sau copt covrigi. Media, fie ea si digitala, este la pamant, locurile sunt putine.

| cosmin1324 a răspuns:

Nu asigura, dar nu e o alegere rea