| OneSlade a întrebat:

Salutare! Ce părere aveți despre facultatea de media digitală? Credeți ca este de viitor?

6 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Este o miscare de a muta lumea afacerilor in digital, asa ca este de viitor. Sfatul meu, nu te axa doar pe materiile ce ti se vor preda la facultate. Exploreaza mai departe. Internetul e plin de resurse.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este de viitor.

| Lukasssz a răspuns:

Da este de viitor, ajungi viitor casier la KFC daca o faci...

| OneSlade explică (pentru Lukasssz):

De ce crezi asta?

| SingleForOne a răspuns:

Majoritatea de presa media se transforma de la ziare si televizor, la e-mailuri, social media, propriile lor site-uri, etc. Deci, da, este de viitor. Adica, inloc sa tiparesti ziare sau sa faci emisiuni TV, mai bine faci un site sau pagina de Facebook sau canal de Youtube pentru a avea acces la public. Este aceeasi idee, dar sub alta forma.

| Kamiyashiro a răspuns:

Da, doar ca e tot marketing din ce am rasfoit la ubb.
Aceleași materii cu diferența ca iti predă notiuni de web design pentru editare bloguri si site-uri. Dar rămâi tot la meseria de marketing ca si cod COR. Nu exista meseria de Metaverse-ist ca meserie, chiar daca te pun respectivii sa întreții paginile companiei și să postezi pe social media.