| Bianca38 a întrebat:

Hei dacă termini profilul Filologie poți da la facultatea de criminologie/criminalistica? Fundaa

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea facultate.
Pentru a deveni criminalist trebuie sa urmezi Facultatea de Politie si este bun profilul de filologie, te ajuta putin la admitere.

| DragoStefaN a răspuns (pentru Ioandelasal):

Corect, mi-ai luat-o inainte happy

| WaterDrop a răspuns:

laughing Nu exista nici "Facultatea de Politie" insa exista Academia si da, pe aceasta trebuie sa o urmezi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru WaterDrop):

Gresit. In cadrul Academiei de Politie exista mai multe facultati, printre care si Facultatea de Politie, uita-te pe site-ul oficial al Academiei.

| WaterDrop a răspuns (pentru Ioandelasal):

Corect, m`am grabit sa ma amuz dar am gresit laughing. Mersi pentru informatia noua!

| justadream94 a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci. poti sa mergi la orice facultate vrei. poti face sportul(LPS) si dai la medicina

criminalistica e profil din cadrul academiei de politie care este doar in Bucuresti mai este o scoala de subofiteri pe la Campul Lung cred