| elyfel a întrebat:

Poti sa dai la actorie daca termini profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Daaa bineinteles, man, ca poti sa dai la actorie...si la actorie si la drept si la ce vrei tu poti sa dai,pe bune! Daca te referi la particular,poti sa dai oriunde,adica poti face facultatea de drept,si dupa sa faci una de constructii,nu intereseaza pe nimeni,atata timp cat platesti facultatea,intelegi? Daca te referi la stat,e un pic mkai greu,nu prea greu,ca e tot pe acolo,filologia cu actoria,ca filologia inseamna critica textelor si a cuvintelor,sau cum vrei sa ii spui tu, si actoria e actorie, deci e cam pe acolo! Oricum, bafta! Si mie mi-ar place sa fiu actor, dar "vise si iar vise"! laughing

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Da.

| cristianfrunza a răspuns:

Desigur.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate doar ca din cate stiu eu la actorie ai de dat ceva examene si teste de aptitudine pentru a intra, daca facultatea difera mult de profilul urmat de tine in liceu iti va fi mai greu sa inveti pentru admitere.