| DubPhizix a întrebat:

Hei lume! Am implinit 18 ani recent si am absolvit liceul dar cred ca e important sa specific ca nu am luat bacul si nu am de gand sa il iau. Am de gand sa plec in Londra la toamna pentru a lucra acolo(nu stiu inca ce). Ce sanse credeti ca am sa imi gasesc un loc de munca acolo?(vorbesc bine engleza, am 1.85 si invat repede daca ajuta la ceva)
Si daca aveti orice sfat legat de viata acolo sau cum as putea sa fac sa ma descurc m-ar ajuta foarte mult. As aprecia un raspuns detaliat, multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Foloseste portalul EURES pentru a-ti gasi un loc de munca :https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&catId=52&parentId=0&lang=ro

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Calitatile tale intelectuale nu te avantajeaza pentru realizarea acestui vis maret. Cu multe sanse si ceva relatii ai putea gasi ceva de lucru, gen constructii. Ce simplu si frumos ar fi ca toti cei ce nu invatam si nu ne terminam un minim de studii sa mergem in marile tari occidentale unde sa castigam un salariu maret!

| Alin0020 a răspuns:

Daca ai pe cineva acolo, atunci du-te.Cu siguranta te poti angaja undeva si se castiga bine in Londra, in orice domeniu ai lucra.