| mrobu63 a întrebat:

As vrea sa devin pilot și nu știu ce liceu sa urmez, eu as vrea sa merg pe profil uman deoarece la mate info am auzit de la niște prieteni ca este mult prea greu și toată lumea se mută, se poate?

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă fugi de greu, cum crezi că vei ajunge pilot? Dacă ar fi ușor să fii pilot, ar fi piloți pe toate drumurile. Și cum crezi tu că te poți face pilot dacă nu te împaci cu științele exacte?

Crezi că te va ajuta profilul uman când va trebui să analizezi parametrii unui zbor și să iei niște decizii bazate pe ei?

| mrobu63 explică (pentru johnnny123):

Eu nu am zis ca vreau sa ocolesc mate info, dar nu știu sigur ce proful ar trebui sau este recomandat

| johnnny123 a răspuns (pentru mrobu63):

Ba exact asta ai zis:
"eu as vrea sa merg pe profil uman deoarece la mate info am auzit de la niște prieteni ca este mult prea greu"

| vlllaaddd a răspuns:

Pilot de avion sau pilot de curse?

| noname293 a răspuns:

Iti pot recomanda filologie, deoarece este un profil ce se bazeaza pe limbi straine, iar limbile straine in meseria de pilot sunt cerute.