| lauracraciun a întrebat:

Hei! sunt in clasa a9a sem 2 la profil bilingv franceza si mi-am dat seama ca m-am pripit si ca mi-a fost frica sa ma duc la stiinte ale naturii pentru ca nu vroiam sa inv atatia ani si sa nu ma duc apoi la medicina,., insa am descoperit ca si meseria farmacistului este una frumoasa ce nu include o responsabilitate atat de mare.as fi vrut medic dar cand te gandesti ca in mana ta sunt vietile atatora oameni?straight facesi in cazul in care ar muri cineva din cauza mea nu as putea trai cu asta si m-am gandit la farmacie.pentru admiterea la farmacie iti trebuie ff multa biologie si chimie. cea ce eu nu prea fac.insa daca m-as muta in cl a10a la stiinte ale naturii as avea un mare minus si mi-ar afecta media.media pe primul sem o am 9, 88 si nu as vrea sa scad... ce sa fac? sunt hotarata ca vreau farmacie si as fi in stare ca toata vacanta sa recuperez intr-un fel sau altul? oare sa imi asum responsabilitatea asta sa ma mut de la un profil uman la unul real? >fundita:d

Răspuns Câştigător
| anotimp2 a răspuns:

Da, asta daca vrei cu adevarat farmacie. media nu conteaza asa mult(parerea mea- sa fie peste 9). Mai bine ramai intr-un loc in care nu inveti nimic si ai medie mare, sau intr-unul care-ti ofera mai multe posibilitati in viitor?

9 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Vream să-ți zic, că nu-ți pot răsund ela mesaje, că deștepții ăștia fac discriminare crasă pe aici, eu sunt junior( mamaaaaaaaa!) iar tu fiind senioară, zic că nu se cade să-ți scriu, trebuie să mai dau ceva din aripi, sau din condei, nu știu, așa că asta a fost o cale să-ți deschid ușița la emailul meu florin_tanase80@yahoo.com unde poți să-ți așterni în scris ce mai vibrează inimioara ta, tocmai ieșită din perioada glacială, ha!

| Floris83 a răspuns:

Vream să-ți zic, că nu-ți pot răspunde la mesaje, că deștepții ăștia de la TPU fac discriminare crasă pe aici, eu sunt junior( mamaaaaaaaa!) iar tu fiind senioară, zic că nu se cade să-ți scriu, trebuie să mai dau ceva din aripi, sau din condei, nu știu, așa că asta a fost o cale să-ți deschid ușița la emailul meu florin_tanase80@yahoo.com unde poți să-ți așterni în scris ce mai vibrează inimioara ta, tocmai ieșită din perioada glacială, ha!

| lauracraciun explică (pentru Floris83):

Domnule florin ma iei cumva la misto?raised eyebrows

| Floris83 a răspuns (pentru lauracraciun):

Nuuuuuuuu, nicidecum domnișoară! serios, nu-ți pot răspunde la mesaje, nu-mi dă voie serverul, zice că dacă ești seniorita, eu fiin junior, efectiv, nu-mi trimite mesajul, nu mă înțelege greșit, please!

| lauracraciun explică (pentru Floris83):

M-am referit la ultima parte din mesajul tau,, emailul meu florin_tanase80@yahoo.com unde poți să-ți așterni în scris ce mai vibrează inimioara ta, tocmai ieșită din perioada glacială, ha!"

| Floris83 a răspuns (pentru lauracraciun):

Aha.,asta era cu referințe la inima de gheață, dar m-ai convins că nu e așa, deci bravo. și îmi cer și scuze, mie îmi plac persoanele deschise la inimă, care mai știu și de glumă, și care sunt binevoitoare, și intelegătoare, deci aici esti pe cale să te afirmi ca deținătoare a acestor virtuți, dar tu știi mai bine!

| lauracraciun explică (pentru Floris83):

Imi pare rau ca te-am luat cam tare si ca m-ai perceput ca fiind foarte serioasa si care nu stie de glumalaughingSi da, e adevarat, eu sunt singura care stiu cum sunt eu cu adevarathappy

| Floris83 a răspuns (pentru lauracraciun):

Ei acum îmi mai dai și mie ocazia să știu cine ești, ca să nu fii doar tu singuara, că nu e frumos să fie omul singur, e bine să aibă și prieteni, și așa să pășească pe drumul vieții mai cu(cîntă și cucu acum, la că e bine!) curaj! da unde-s emoticoanele alea domle, nu pot să mă evazez altfel!?!? poate-mi zici tu, măi!?

| lauracraciun explică (pentru Floris83):

Paaaai stii ca aici nu sunt emoticoane.le pui din capul tauwinking. adica pentru ras pui doua puncte si doua paranteze inchise.etcwinkingle poti prelua de pe messengersmug