| ParanoidKidu a întrebat:

Care profil este mai bun: mate-info sau ştiinţe ale naturii bilingv engleză?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba ti se spune care e mai bun si care mai slab. Parerile sunt oricum impartite si cel mai important este ca tu sa stii exact unde poti fata. Cel mai bun este acela unde te tin cunostintele!

| AshWorld a răspuns:

Cel mai bun profil este cel care ti se potriveste sau cel care insista pe materiile/subiectele care te atrag.

| BlackDarkAngel a răspuns:

Mate-info intensiv info este mult mai bun! In viitor te poate ajuta mai mult mate-info. Poti face mate=info intensiv engleza, franceza daca vrei. Eu iti recomand mate-info intensiv info.

| catalino200 a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul:
1: mate-info
in mare parte informatica ( pe calculator) bacu il dai din mate( te faci banker sau ceva cu sume multe daca ai pile)
2:stiintele naturii - te poti face doctor, chimist, biologist, geograf, dentist da mai putin si aici numa daca ai pile daca nu stai cu alea numa acolo.
filologie- trebuie sa stii latina, engleza ( sa poti vorbii si sa scrii) franceza( din nou sa stii vorbi) acesta este profilul ales de mine te poti face traducator, sau ceva mai mare angazeazate la o firma de turism te poti face ghid, sau sofer pe tirlaughing!
eu merg la filologie -cemi va oferii viitorul voi afla in timp
! Bafta!

| uNKN0Wn a răspuns (pentru catalino200):

La mate info iti trebuie pile?hee hee Frate, de la mate info nu devii neaparat banker, te faci programator, pe aia se bazeasa mate-info.Si nu iti trebuie pile daca esti inteligent.

| catalino200 a răspuns (pentru uNKN0Wn):

Eu ti-am zis un job mai puternic, daca vrei progamator, asta vrei, eu tam zis ceva mai banos, la aiati trebuie pile da, da la progamator nu, si nu-ti trebuie pile sa intri la mate info, iti trebuie pile sa te faci ceva dupa, ceva cu bani. marog intelegi esti baiat mare

| Eygey a răspuns:

Matematica - informatica, normal.

| anonima2311 a răspuns (pentru Eygey):

Deacord cu tine.

| geoburndragon a răspuns:

Mate info

| bleeah a răspuns:

Mate-info...zic eu tongue