| kukacricsi2 a întrebat:

Ce profil sa aleg dintre mate-info bilingv engleza si stiinte ale naturii?

7 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Mate-info e clar mai bun ca stiintele, dar si mai greu.Depinde la ce te-ai gandit sa faci mai departe, de la info posibilitatile sunt mai mari.Bio/Fizica/Chimie se face si la mate-info destula ca sa poti urma medicina la final daca asta vrei, plus ca iti formeaza o anumita gandire.

| kukacricsi2 explică (pentru Matt24):

Pai m-am gandit sa merg la inginerie chimica. Si chiar nu stiu care profil ar fi mai potrivit pentru mine.

| Matt24 a răspuns (pentru kukacricsi2):

La mate-info se face chimie, eu acolo am terminat.Dar daca vrei inginerie chimica, nu ai in oras vreun liceu specializat pe domeniul chimic?

| Bailey a răspuns:

Mate info este mult, mult mai bun decat stiinte ale naturii, dar acum depinde si de cat de bine te descurci cu matematica, fizica si restul. happy

| SimonaCristina a răspuns:

Mate -info ( love it ) bilingv...

| NevastuicAaA a răspuns:

Pai tu ce vrei sa faci mai deparate?
Degeaba faci tu filo engleza daca vrei arhitect.(un exemplu)

Te-ai ganadit ce vrei sa faci dupa liceu?

| paulinhio a răspuns:

Bilingv engleza