| Vivi_Maria_1955 a întrebat:

Hei TPU.Am 14 ani si vreau sa stiu cum este meseria de inginer pe o platforma petroliera.Am inteles ca este o meserie bănoasă si lucrezi pe mare.Calatoresti in multe tari? Vreau să ştiu mai multe depre meseria aceasta,deoarece,într-un fel, mă atrage.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti zic si eu ce stiu in mare. Esti mereu in pericol, esti mereu plecat de acasa, muncesti non stop, stai prins in mijlocul marii cu lunile samd. Pe scurt nu mai ai viata, dar esti bine platit.