| dsfsdrfgdfhh a întrebat:

happy Am venit din nou cu o mica - mare intrebare laughing Deci eu imi doresc de mult sa ajung jurnalist. Si nu ma voi lasa pana nu imi indeplinesc visul! Dar am citit ( auzit ) ca nu se castiga bine in Romania. Daca nu as vreo oferta sa plec in strainatate voi munci aici. dar cum salariile sunt de mizerie. as vrea sa mai fac ceva infara de asta. Un fel de hobby. Imi place enorm sa dansez si ma pricep. Acum al doile-a vis este sa devin coregraf.

Adica se castiga bine din asta? thinking Ocupa mult timp? Pentru ca si ca jurnalist iti ia aproape tot timpul. credeti ca se pot face ambele deodata? Ce trebuie sa urmez pentru a deveni coregraf? Cat castiga? Trebuie sa faci vreun curs. ceva?

2 răspunsuri:
| Exorcista a răspuns:

Meseria de jurnalism in Romania e una foarte gri. E platita foarte prost in provincie. Nu conteaza ce studii ai, talentul este important. Daca doresti sa scrii la "ziar" va trebui sa respecti anumite reguli, uneori sa incalci niste deontologii. Mai bine incearca afara, poate prinzi un master eventual...

| piulitza26 a răspuns:

Buna, nu stiu cat se castiga in job-urile mentionate mai sus dar, vreau sa iti spun ca daca iti place ceea ce faci enorm de mult, cateodata nu mai conteaza daca castigi mult din ceea ce faci. Funda puppy dog eyes.