| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa aplic pentru o facultate din strainatate, dar am repetat clasa a opta. Stiti cumva daca este posibil totusi sa intru? PS am note mari acum, dosar bun, doar ca nu stiu daca repetentia va fi o piedica. multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nicio universitate, de oriunde ar fi, nu este interesata de perioada de studii gimnaziale ale unui candidat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Va fi o piedica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
atata timp cat ai o diploma de bac in mana, nu conteaza nici macar liceul, pentru ca tu mergi ca sa fii admisa la o facultate cu diploma.
O zi buna.

| sjgdhsa a răspuns:

Sanse foarte mici.